Rannatennis on vaieldamatult üks kõige lõbusamaid rannaspordi alasid. See on üsna uus mäng, milles on ühendatud tennis ning võrk- ja sulgpall. Selle spordiala harrastamiseks vajate rannatennise reketit ja väikese rõhuga tennisepalli. Pakume teile reketiostuks vajalikku teavet, et saaksite valida just endale sobivaima mänguvahendi.
Mis on olulised faktorid rannatennise reketi valikul?
Rannatennise mängimiseks tarvis reketit ja tennisepalli. Rannatennise keelteta reketit ostes tuleb esmalt otsustada, kas seda vajab algaja, keskmisel tasemel või edasijõudnud mängija.
Tootjad pakuvad spetsiaalseid reketeid mitmesuguse hinnaga. Spordiala tundma õppivale algajale soovitame odavamat mänguvahendit. Kui olete keskmisel tasemel või edasijõudnud mängija, võite kasutada peenemaid reketeid, mille hind algab umbes 50 eurost ja võib olenevalt kvaliteedist tõusta 200 euroni.
Kaks kõige olulisemat omadust, millega tuleb ostmisel arvestada, on reketi kaal ja pikkus.
Pikk ja raske reket annab löögile rohkem jõudu ning sobib seetõttu võrgust kaugemal mängides. Kerge ja lühem reket on suurepärane võrgu ees mängimiseks, sest selle asendit saab hõlpsamini ja kiiremini muuta ning nii on võimalik palli täpsemalt juhtida. Pidage seda meeles, eriti kui kavatsete mängida peamiselt paarismängu.
Valige kindlasti reket, mis on piisavalt kerge, et tunneksite end mängides mugavalt, kuid samal ajal küllalt raske, et sooritada jõulisi lööke.
Kaal
Nagu öeldud, võimaldab kerge reket käsitseda mänguvahendit kiiresti ja tänu sellele tabada palli tõhusalt. Samal ajal nõuab kerge reket käelt suuremat pingutust võrreldes raskema reketiga, mis annab pallile löömisel rohkem jõudu.
Parima mängukogemuse huvides valige reket, mille kaaluga tulete liigse vaevata toime.
Rannatennise reketid kaaluvad 320–360 grammi. Reketi kaal mõjutab teie pallitunnetust. Raske reket on jäik, stabiilne ja tugevam. Samuti on löögi mõjul teie kätte kanduv vibratsioon väiksem. Mõelge ostu ajal reketi tasakaalu ja kaalu sobitamisele.
Kui reketi raskus on koondatud pea poole, saate igasse lööki panna rohkem jõudu, eriti rabakut lüües. Paraku koormab selline reket tugevamalt teie rannet. Seevastu käepideme poole nihutatud tasakaalupunkt võimaldab teil palli täpsemalt juhtida ja sel juhul on ka randmel kergem lööke taluda.
Reketi pind
Enamikul rannatennise reketitel on sileda kattekihi peal väikesed nagad. Kui otsite reketit, millega on väga hea palli suunata, tasub eelistada karedamat pinnakatet.
Materjal
Materjal, mida tootjad reketi valmistamiseks kasutavad, on sama tähtis kui reket ise. Materjal mõjutab ka reketi kaalu, painduvust ja jäikust.
Enamik tootjaid kasutab väliskihis muu hulgas grafiiti, klaaskiudu ja kevlarit. Sisematerjaliks on tavaliselt tahkestatud vaht, millel on tähtis roll reketi löögijõu ja elastsuse mõttes.
Reketipea suurus
Tavaliselt soovitatakse reketit, mille pea laius on keskmist mõõtu.
Pidage meeles, et rannatennise reket peaks vastama rahvusvahelise tenniseföderatsiooni ITF-inõuetele.
Samuti on soovitatav kasutada ümarate servadega reketit, sest seda on lihtsam käsitseda.
Painduvus
Reketi painduvus, elastsus ja tugevus olenevad suuresti nii reketi pea valmistamiseks kasutatud materjalist kui ka pinnast.
Painduvam reket annab pallile üldiselt rohkem löögijõudu, negatiivne külg on aga see, et painduvus vähendab palli juhitavust. Seevastu jäigem reket neelab kontakti ajal rohkem energiat ning tänu sellele on palli hõlpsam vastu võtta ja suunata.
Reketi hooldus
- Pärast mängu puhastage reketi pind sooja vee ja rätiku abil liivateradest ning kuivatage see kohe.
- Ärge kastke reketit vette ega jätke seda äärmusliku temperatuuri kätte.
- Kui te parajasti ei mängi, ärge jätke reketit kuuma päikese kätte.
- Hoidke oma reketit heaperemehelikult: ärge loopige seda ega taguge vastu maad.
- Vältige reketi libisemist ja käest lendamist, kasutades alati värsket käepideme teipi – asendage kulunud teip uuega.
- Hoidke reketit ohutult: hankige tõmblukuga kate või kott.